Вибираємо стільчик для годування

З появою нового члена сім'ї у батьків з'являється маса клопоту, але від багатьох проблем можна позбавити себе, якщо скористатися практичними сучасними пристосуваннями. Одне з таких пристосувань – стільчик для годування. Завдяки цьому функціональному пристрою годування маленької дитини перетворюється на приємне і для дитини, і для батьків проведення часу.

Вибір стільчиків для годування настільки широкий, що вирішити, яка модель підійде саме у вашому випадку, досить складно. На які критерії орієнтуватися при покупці стільчика для годування? Яким торговим маркам віддати перевагу? Спробуємо розібратися в цьому питанні разом.

Тип стільчика

Якщо ви вже знайомі з асортиментом магазинів дитячих товарів, то напевно знаєте, що моделей стільчиків для годування маса. Але якщо відкинути убік особливості дизайну, то ви побачите, що за типом конструкції всі стільчики поділяються на:

  • високі
  • стільці-бустери
  • підвісні стільчики
  • трансформери

Високі стільчики для годування мають від однієї до чотирьох ніжок або станину, що дозволяє піднімати малюка на рівень звичайного обіднього столу. Використовувати таку модель можна не тільки для годування крихітки. Дитина, перебуваючи в такому стільчику, може грати. Як правило, базові моделі таких стільчиків не складаються, не регулюються по висоті, не оснащені коліщатками, а в деяких варіаціях навіть стільниця відсутня. Але якщо ціна для вас не головний критерій вибору, то можна підшукати і більш вдосконалені моделі високих стільчиків, оснащених регулювальними механізмами, ременями безпеки, м'якими чохлами на сидінні, знімними тацями. Найдорожчі моделі такої конструкції можуть компактно складатися, переміщатися по кімнаті завдяки наявності коліщаток, розгойдуватися автоматично або за допомогою полозів, а також розкладатися в положення для сну.

Основні переваги високих стільчиків для годування – безпека самої конструкції, стійкість і порівняно низькі ціни. Але й недоліки є. Головний – великі розміри, що для невеликих квартир дуже незручно. Крім того, малюк таким стільчиком самостійно користуватися не зможе, звичайно, якщо в моделі не передбачене опускання сидіння до самої підлоги.

Якщо розміри стільчика мають для вас значення, то ідеальним рішенням може стати стільчик-бустер. Цю переносну модель дуже легко прикріпити до звичайного стільця або користуватися бустером самостійно. Найчастіше такі стільчики обладнані знімними столиками. Серед основних переваг стільців-бустерів не тільки їх компактні розміри, а й можливість перевезення в поїзді, автомобілі. Що стосується недоліків, то головний – це нестійкість конструкції, тому такі стільчики дітям до року не підходять.

Якщо ви часто подорожуєте з дитиною, то оптимальним варіантом стане підвісний стільчик. Станина в такій моделі відсутня, а прості механізми забезпечують кріплення підвісної стільчика практично до будь-якого обіднього столу. Така модель економить простір, але є й істотні недоліки. Перший – це обмеження по вазі дитини. Використовувати підвісний стільчик для дитини старше трьох років ви вже не зможете. По-друге, для використання даної моделі обов'язково потрібен стіл, тому що стільчик треба до чогось кріпити. Відсутність підніжки і невеликі розміри сидіння роблять неможливим тривале перебування дитини в стільчику.

Ще один тип конструкції – стільчик-трансформер. Такі моделі мають досить велику висоту, складаються з декількох елементів, які дозволяють змінювати модифікацію залежно від того, що планує робити малюк. Моделі, що розбираються на окремий стільчик і парту, прослужать дитині шість і більше років. Стільчик для годування легко перетворити на дитяче робоче місце. У сучасних моделях стільчиків-трансформерів передбачена можливість складання гойдалки, ходунків, низького крісла-гойдалки. Якщо зняти сам стільчик зі станини, то можна встановити на його місце люльку або шезлонг. Це зручно, якщо дитина самостійно ще сидіти не вміє. Переваги такої моделі очевидні – тривалий період використання, висока функціональність і універсальність. А ось до недоліків відносять необхідність постійної збирання-розбирання необхідної в даний момент модифікації.

Матеріал

Відразу відзначимо, що в більшості моделей, незалежно від конструкції, основним матеріалом є дерево. Іноді виробники використовують металеві або пластикові елементи. Дерев'яні моделі відрізняються довговічністю і екологічністю. Крім того, дерево легко вписується в будь-який інтер'єр. Але такий міцний матеріал має і свої недоліки. По-перше, розміри і вагу. Навіть у складеному вигляді дерев'яний стільчик для годування займатиме більше місця, ніж пластиковий. По-друге, доглядати за дерев'яними моделями складніше. По-третє, не завжди дерев'яне тверде сидіння оснащене м'яким вкладишем. Крім того, дерево – матеріал недешевий. Та й функціональні можливості дерев'яних виробів дещо обмежені.

Відмінна альтернатива – пластикові моделі з рамою з алюмінію. Є й такі стільчики, при створенні яких використаний тільки пластик (переважно стільці-бустери). Легкість, зручність використання, елементарний догляд, багатофункціональність – так можна коротко охарактеризувати пластикові стільчики. Окрім іншого, вони легко і компактно складаються, без проблем переміщаються по кімнаті, регулюються по висоті, мають обтічну безпечну поверхню, трансформуються в качалки і шезлонги. Доступні ціни та по-справжньому дитячий яскравий дизайн роблять пластикові стільчики для годування універсальними. Але всі ці переваги можуть бути перекреслені якістю самого матеріалу. Якщо пластик містить токсичні речовини, рясніє барвниками, то використання такого стільчика небезпечно для здоров'я дитини. При покупці пластикових моделей обов'язково вимагайте сертифікат якості! Та й довговічним цей стільчик назвати не можна, адже пластик – матеріал крихкий.

Вікові групи

Ще кілька років тому використання стільчика для годування було можливим тільки в тому випадку, якщо малюк вже вмів сидіти самостійно. Сьогодні ситуація змінилася. Завдяки універсальним моделям вже з перших днів життя можна користуватися стільчиками для годування, які оснащені спинкою, що опускається до горизонтального положення. У деяких моделях на станину можна кріпити окрему колиску або шезлонг. У такому стільчику малюк може і спати, і їсти, і грати, а мама буде займатися своїми справами, час від часу поглядаючи, чим зайняти дитина. Навіть розгойдувати шезлонг не треба, якщо в ньому передбачена функція автоматичного заколисування. Є й моделі з вбудованими підвісними музичними мобілями. З шестимісячного віку вже можна використовувати інші моделі стільчиків для годування. Більшість з них орієнтоване на вік до трьох-чотирьох років. Якщо мова йде про стільчики-трансформери, то малюк зможе використовувати їх до восьмирічного віку.

Головні критерії вибору

Коли ви вже точно визначилися з типом стільчика для годування, слід розставити пріоритети в плані конкретної моделі, яка задовольнить всі ваші потреби. І перше, на що треба звернути увагу, це комплектація стільчика.

Вибір крісла. Найкращий варіант – крісло великих розмірів, оснащене анатомічним каркасом і підлокітниками. Якщо хребет дитини ще не зміцнів, варто купувати стільчик, спинка крісла в якому регулюється за кутом нахилу.

Вибір чохла. Не кожна модель оснащена знімним чохлом на сидінні. У пластикових стільчиках найпоширенішим варіантом є м'яка оббивка, покрита шаром міцного поліетилену. Доглядати за таким сидінням легко – досить протирати його вологою серветкою і періодично мити з милом. Існують і моделі без чохлом. Тоді вам доведеться стелить плед або плоску подушечку. Це не дуже зручно, тому що доведеться часто турбувати малюка, поправляючи підкладку, що зсунулася або зім'ялася.

Вибір ременів безпеки. Цей важливий аксесуар не завжди входить в комплектацію. Навіть якщо їх немає, краще придбати. Завдяки ременям дитина надійно фіксується в стільчику. У ременів повинна бути зручна і міцна застібка, накладки на плічки і можливість регулювання довжини.

Вибір стільниці. Як уже згадувалося, в деяких моделях стільниця взагалі відсутня. Такі стільчики необхідно присувати до столу. Найзручніший варіант – знімна стільниця. І зручно це не тільки тому, що ви можете користуватися нею при необхідності. Таку стільницю легше мити. Представлені на ринку і моделі стільчиків з подвійними стільницями. Один піднос з підстаканниками служить для прийому їжі, а другий, плоский – для ігор. Вибирайте стільниці з бортиками. Це позбавить вас від необхідності мити підлоги в разі, якщо дитина проллє сік або воду. Та й іграшки не будуть скочуватися зі столу.

Вибір підніжки. Ця важлива і дуже зручна деталь є не у кожної моделі стільчиків для годування, але її функціональність переоцінити складно. По-перше, ніжки дитини будуть мати упор, що сприяє формуванню правильної постави. По-друге, малюк не буде швидко втомлюватися.

Добре, якщо у вибраній вами моделі стільчика буде передбачена сітка або кишені для іграшок та іншої дріб'язку.

Які ще критерії мають значення? Звичайно ж, можливість регулювати різні деталі стільчика. Ідеальний варіант, якщо ви зможете регулювати стільчик по висоті, змінювати кут нахилу спинки, виставляти необхідну позицію підніжки, підганяти під дитину довжину ременів безпеки і виставляти висоту стільниці. У дорогих моделях всі ці функції присутні.

Зверніть увагу і на наявність коліщаток. Ця, здавалося б, незначна дрібниця дозволяє легко вирішити проблему транспортування стільчика. Ми вже згадували про те, що призначення цього пристрою полягає не тільки в прийомі їжі. Якщо малюк заснув, ви без зусиль і страху його розбудити зможете перемістити стільчик в іншу кімнату. Площа квартири дозволяє подорожувати зі стільчиком? Тоді придбайте модель, в якій передбачені не тільки коліщатка, а й ручка-штовхач.

А от для тих, хто планує під час поїздок перевозити з собою стільчик для годування, ідеальним рішенням є компактний високий складаний стільчик або бустер. З ним ви зможете ходити в гості, на пікнік.

Але найважливішим критерієм є безпека обраної моделі. Якщо стільчик нестійкий, зроблений з неякісних матеріалів, місця стиків належним чином не оброблені, то він становить загрозу для здоров'я крихітки. Перед покупкою протестуйте стільчик на стійкість, упевніться, що він не хитається, всі його деталі міцно скріплені, присутня перегородка-роздільник для ніжок. Поручні і ремені безпеки, стільниця-бампер, коліщата з фіксаторами – все це підвищує ступінь безпеки стільчика. Очевидно, що похвалитися такими характеристиками можуть далеко не всі моделі, тому не намагайтеся заощадити, і купуйте стільчики від відомих виробників, які давно завоювали довіру споживачів.

Подаруйте своїй дитині яскраве, здорове і безпечне дитинство!