Як вибрати коляску для новонародженого?

На чому засновувати свій вибір, коли необхідно придбати дитячу коляску? З цим питанням найчастіше стикаються батьки, які чекають появи на світ своєї першої дитини.

Сучасний ринок дитячих товарів представляє покупцям величезний асортимент колясок, які розрізняються технічним оснащенням, матеріалами та їх вартістю. Дивлячись на цю величезну різноманітність, виникає питання, в чому ж при такому достатку проблема? Але тут багато батьків стикаються з тим, що попросту не знають, на що робити упор у виборі, адже навіть найдорожча модель коляски в світі може не виконувати елементарних речей, які ви від неї очікуєте. Так склалося, що лише деякі бренди враховують специфіку погодних умов і стану дорожніх покриттів країн, куди експортується товар. Тому почати варто з вибору виробника і моделі, орієнтуючись на її опції і комплектацію.

Перші кроки у виборі коляски

Для початку варто ознайомитися з класифікаціями моделей, запропонованих нам виробниками. Абсолютно всі коляски, що випускаються на сьогоднішній день, можна поділити на універсальні, трансформери, люльки, прогулянкові і як підвид прогулянкових - коляски-тростини.

Коляска-люлька

На шасі даної моделі встановлюється люлька для новонародженого, такі моделі використовуються від народження і до досягнення віку 6-8 місяців. Такі моделі мають найчастіше стриманий класичний дизайн. Шасі у колясок - колисок мають форму у вигляді літери «Х», хід такої моделі зазвичай дуже м'який завдяки чотирьом великим колесам. Сама люлька може бути литою з пластику або мати каркасну конструкцію, утеплену і обшиту тканиною. Незважаючи на те, що цю модифікацію коляски не можна назвати самою практичною, оскільки її буде можна використовувати тільки до восьмимісячного віку малюка, коляски-люльки є одними з найбільш затребуваних і дорогих варіацій. До плюсів даної модифікації дитячих колясок можна віднести те, що виробники приділяють величезну увагу конструкції люльки, що робить дану модель найкращою для прогулянок з новонародженою дитиною. Значна кількість колисок в таких колясках оснащені системою терморегуляції, яка підтримує оптимальну температуру. Коляски-люльки зазвичай володіють великими колесами і невеликою вагою. Свобода у виборі прогулянкової коляски, після того, як дитина виросте з люльки. Не можна не відзначити, що ці моделі володіють і мінусами, до яких можна зарахувати невисоку маневреність, високу ціну і те, що доводиться розлучатися з практично новою дорогою коляскою, адже діти ростуть дуже швидко.

Коляски універсальні 3 в 1 і 2 в 1

Універсальні коляски зазвичай складаються з шасі і декількох модулів, які встановлюються на коляску, повністю змінюючи її концепцію. Таким чином, цю коляску можна використовувати від народження дитини і аж до досягнення нею віку в три роки. До 6-8 місяців шасі використовується з люлькою для новонароджених, а коли малюк підросте, то даний модуль міняється на прогулянковий блок. Основні переваги такої коляски - це те, що ви одночасно купуєте модель для новонароджених і для дітей старшого віку. Така покупка економить ваш час і гроші. Основні мінуси універсальних колясок - це те, що не буває бездоганно зручних моделей, завжди є який-небудь нюанс, який не буде влаштовувати батьків у плані зручності. Використовуючи люльку, хочеться, щоб амортизація була більш плавною, а коляска мала великі колеса. Після зміни модуля на прогулянковий блок відразу виникає зворотне бажання, щоб колеса стали трохи менше і поверталися, а габарити самої коляски зменшилися. Але таке поєднання знайти дуже непросто, тому майте це на увазі, вибираючи з універсальних моделей колясок. Що стосується моделей 3 в 1 і 2 в 1, вони відрізняються тим, що в комплектацію колясок 3 в 1 входить дитяче автомобільне крісло групи 0+. Часто такі універсальні коляски називають транспортними системами.

Коляска-трансформер як альтернатива універсальним моделям

Коляска-трансформер складається з шасі досить складної конструкції, в яку вбудований каркас люльки і прогулянкового сидіння. Щоб коляску-трансформер можна було використовувати для прогулянок з новонародженими, прогулянковий блок розкладається таким чином, що формується ніша, в яку укладається м'яка люлька. Деякі з колясок-трансформерів не мають колисок, але замість них вони оснащені конвертами, які вкладаються в нішу, яка формується в колясці. У таких моделях відсутність можливості використовувати люльку як переноску компенсується знімним прогулянковим блоком, який можна нести з конвертом за ручку.

Найчастіше моделі колясок-трансформерів оснащені перекидними ручками, що дозволяє маляті сидіти по ходу/проти ходу руху. Ця невелика «зручність» дозволяє швидко адаптувати коляску до побажань маленького пасажира. Дана модифікація колясок має ряд переваг, до яких можна віднести демократичну ціну. Більшість моделей колясок такого типу оснащені перекидними ручками. Знімна люлька не раз надасть вам послугу, особливо якщо в будинку немає ліфта, можна спочатку підняти вгору сплячого малюка, а потім занести і саму коляску. Але, здавалося б, така зручна варіація коляски також має досить багато недоліків, серед яких значна вага (13-25 кілограмів). Коляски-трансформери мають хорошу прохідність, але вони дуже неповороткі і важкі в управлінні. Але ці мінуси не відносяться до дорогих моделей трансформерів, але знімна м'яка люлька - це і значний мінус, однозначно більш зручною для дитини буде лита або каркасна модель.

Коляска тростина

Одним із затребуваних варіантів прогулянкових моделей є коляски-тростини. Назву свою ці коляски отримали через зовнішню схожість з тростиною в складеному вигляді. Вибір на користь таких моделей батьки роблять переважно через їх компактність, маневреність і невелику вагу. Ринок дитячого транспорту сьогодні надзвичайно розвинений, і сучасні коляски-тростини випускаються в широкому асортименті. Вони можуть бути одномісними, двомісними і навіть тримісними.

Переваги колясок-тростин
Як і у всіх видів дитячих колясок, у тростин є свої переваги і недоліки. До перших відносять невелику вагу, обумовлену алюмінієвою рамою, компактність в складеному і розкладеному вигляді завдяки особливій конструкції рами. Ці особливості роблять тростину незамінним помічником при походах по магазинах, поліклініках, поїздках в громадському транспорті.

Коляски-тростини відрізняються також високою маневреністю, яка забезпечується обертовими навколо осі колесами. Курсувати по місту, долаючи сходинки й бордюри, з такою коляскою дуже зручно і легко. Щоб полегшити їзду по траві, піску або бруду, необхідно заблокувати обертання коліс натисканням на фіксатор.

До переваг колясок-тростин батьки відносять і можливість регулювання кута нахилу спинки. Незважаючи на те, що в більшості моделей положень спинки зазвичай не більше двох, цього достатньо для того, щоб дитина під час прогулянки могла поспати або відпочити напівлежачи. Наявність капюшона, невеликого кошика для покупок, захисного бампера також відносять до переваг колясок-тростин.

Недоліки колясок-тростин
Якщо говорити про недоліки даної категорії прогулянкових колясок, то вони випливають з їхніх переваг. Так, невелика вага негативно впливає на стійкість коляски. Малюк, який активно грається в колясці під час прогулянки, може її перевернути. Очевидно, що в питанні безпеки тростини програють більш важким коляскам.

До недоліків відносять і маленький діаметр коліс. З одного боку, вони забезпечують маневреність, з іншого – погіршують прохідність. Якщо влітку цей недолік практично не відчувається, то в зимовий період коляска-тростина по погано очищеній від снігу дорозі рухатися не зможе. При покупці коляски-тростини перевагу варто віддавати моделям, в яких колеса мають більший діаметр.

Розраховані на мобільні сім'ї коляски-тростини виходять з ладу швидше, ніж класичні прогулянкові моделі. І справа не в неякісних деталях або поганій збірці. Тростини частіше за інші коляски складаються і розкладаються. Ця особливість конструкції скорочує тривалість їх служби.
Підводячи підсумок, можна сказати, що переваг у колясок-тростин в рази більше, ніж недоліків. Перші з лишком їх компенсують завдяки неймовірній легкості, зручності експлуатації, компактності і маневреності. Тростина – ідеальне рішення для прогулянок по місту навесні і влітку з малюком, який вміє сидіти самостійно.

Вибір коляски: крок другий

У наступному розділі ми вас ознайомимо з найбільш важливими параметрами коляски, якщо будете читати уважно, то обов'язково зрозумієте, на які критерії спирати майбутній вибір.

Вага шасі, а також його міцність

Є стійка думка «фахівців», що чим масивніше рама - тим вона міцніша, але це не зовсім так. Сучасні шасі колясок виготовляються з високоміцного тонкого алюмінієвого профілю. Та й якщо розібратися, то коляска - це дитячий транспорт, а не важкий танк, тому гнатися за масивної рамою не варто. Якщо не перевищувати рекомендоване в технічному паспорті корисне навантаження, то шасі ви ніколи не зіпсуєте. Правильна експлуатація - це запорука того, що навіть найпростіша і дешева модель прослужить вам стільки, скільки буде потрібно. Більшість сучасних виробників дитячих колясок роблять акцент на інноваційні алюмінієві сплави, які дозволяють шасі виглядати витонченіше, але в теж час ставати міцніше.

Типи підвісок коляски

Одна з найбільш важливих деталей коляски - це підвіска і амортизатори. Ці деталі дуже сильно впливають на плавність ходу коляски і м'яку амортизацію на ямах. Всього видів амортизаторів три, всі вони різняться за своїм устроєм. Почати варто з моделей, які оснащені вертикальними пружинними амортизаторами. Самі пружини можуть бути приховані виробником, або навпаки, виставлені на показ, в будь-якому випадку принцип їх роботи залишається незмінним. Амортизатори з горизонтально вбудованими пружинами мають властивості заколисування. Коляски, оснащені підвіскою з такими амортизаторами, цілком можна використовувати в якості зручної колиски. Моделі з Х-подібним шасі сьогодні зустрічаються досить рідко.

Отже, що можна винести з даного матеріалу? Якщо ваш вибір - коляска з вертикальними пружинами, то обов'язково зверніть увагу, щоб вони були регульованими. Це дозволить виконувати індивідуальну настройку відповідно до типу дороги, а також ваги пасажира. У розслабленому стані такі пружини відмінно допомагають заколисувати малюка. Якщо ви робите вибір серед моделей з горизонтальними амортизаторами (ресорами), то варіація підвіски здатна заколисувати дитину, а також зводити до мінімуму тряску при прогулянці.

Вибір оптимальної ширини колісної бази коляски

Вибираючи коляску для свого малюка, неодмінно варто враховувати ширину дверей ліфта у вашому будинку, зазвичай він має від 60-65 сантиметрів ширини. Варто враховувати цю особливість обов'язково, адже від цього багато в чому залежить подальша зручна експлуатація коляски.

Типи коліс колясок

Варіант, при якому у коляски буде самий плавний хід - це пневматичні колеса. Ці колеса являють собою гумову покришку, всередині якої знаходиться камера, яку необхідно періодично підкачувати насосом. У пневматичних коліс є вагома перевага - пом'якшення амортизації коляски до 10%, ну а до мінусів можна віднести необхідність періодичної підкачки коліс або такого неприємного випадку, як прокол колеса, що тягне за собою ремонт або заміну камери.

Колеса з литої гуми або пінорезини - це самі довговічні і практичні зразки серед всіх, що випускаються для складання колясок. Необхідно відзначити, що брендові європейські коляски оснащені колесами з пінорезини, яка має всі корисні властивості пневматичних коліс. Колеса з пінорезини дуже легкі, моделі з литими колесами зазвичай легше на кілька кілограмів в порівнянні з аналогами, оснащеними пневматичними. Незначний мінус таких коліс - це те, що вони трохи ковзають під час ожеледиці. 

Вибір: триколісна або чотириколісна коляска ?

Триколісні моделі мають шасі, які оснащені трьома колесами (переднє колесо встановлено по центру). До плюсів триколісних колясок потрібно віднести їх чудову маневреність, але такі моделі не дуже стійкі. Якщо переднє колесо потрапить в глибоку бровку на дорозі, існує великий шанс перекидання коляски набік. Проблема зі стійкістю триколісних колясок була вирішена заміною одинарного переднього колеса на здвоєні. Такі моделі досить стійкі, але по снігу або нерівній дорозі везти коляску в рази важче.

Класичні моделі, оснащені чотириколісним шасі, забезпечують відмінну прохідність навіть на дуже нерівній дорозі і по глибокому снігу. Така модель коляски вважається найбільш стійкою, а значить і найбезпечнішою. До її мінусів можна віднести значну вагу і те, що вона дуже складна і трудомістка в управлінні. Проблема з маневреністю у цієї варіації колясок знайшла рішення з оснащенням передніх коліс механізмом, що дозволяє їм вільно повертатися в будь-яку сторону. У такої моделі шасі практично немає мінусів, вона універсальна, адже передні колеса можна без зусиль зафіксувати паралельно один одному, коли коляска їде по снігу або поганій дорозі. На рівних ділянках можна знімати блокування коліс і насолоджуватися чудовою маневреністю.

Найбільш просунутими вважаються класичні шасі, оснащені вісьмома колесами, які з'єднані попарно. Передні колеса таких моделей в незаблокованому стані обертаються на 360 градусів. Восьмиколісні коляски поступаються чотириколісним моделям в керованості, у них небагато жорсткіша підвіска. Через невеликий розмір парних коліс трохи постраждала і прохідність. Величезний плюс восьмиколісних колясок полягає у їх відмінній стійкості на будь-якому дорожньому покритті.

Можливість установки ручки і модулів колясок по ходу / проти ходу руху

Якщо ваша коляска буде оснащена перекидною ручкою, то прогулянка з малюком стане куди простіше, адже завжди буде можна встановити сидіння так, як він цього хоче. За рахунок перекидання ручки малюк може сидіти як обличчям до мами, так і дивитися вперед під час руху коляски.

У блокових колясках зміна положення сидіння коляски (прогулянкового блоку) здійснюється за рахунок його зняття і установки в зворотному напрямку. Так робити, зрозуміло, трохи складніше, ніж просто перекинути ручку, але повернути модуль буде куди зручніше, якщо ваша коляска триколісна. Адже коли в триколісній моделі перекидається ручка, то ззаду опиняється тільки одне колесо, а це суттєво знижує стійкість коляски. Існують моделі шасі, де перекидання ручки не передбачено, а це означає, що дитина буде їхати лише обличчям до мами.

Сучасні люльки для новонароджених

Люльки сучасних колясок поділяються на три типи: каркасні, литі і тканинні з жорстким дном. Каркасні люльки тримають свою форму за рахунок внутрішніх розпірок, розтягнутих у різні сторони. Що добре в такій колисці, це те, що її зручно зберігати в складеному вигляді. Литі люльки з пластику оснащені цілісним каркасом, який оброблений м'якою тканиною. У деяких колясках нижня частина люльки може бути пластиковою, а боковини тканинними. Такі люльки по праву вважаються найтеплішими з усіх. Коляски-трансформери найчастіше оснащуються м'якими люльками зі знімним жорстким дном. Такі люльки, якщо вийняти дно, також займають мало місця в складеному вигляді.

Що потрібно знати, роблячи вибір люльки для дитини?

Спочатку чітко визначтеся з бажаними розмірами самої люльки і її вагою. Довжина люльки сучасної коляски варіюється в межах 70-82 сантиметрів, а її ширина 25-37 сантиметрів. При виборі люльки обов'язково враховуйте пору року, коли з'явиться на світ ваш малюк, адже термін використання люльки всього 6-8 місяців. Якщо дитина весняна або зимова, то найкраще підійде люлька довжиною 70-75 сантиметрів. Ну а якщо малюк з'явився на світ восени чи влітку, то варто вибирати коляски з люльками від 75 сантиметрів у довжину і більше.

Стосовно вибору ваги люльки, враховуйте, чи є у вашому будинку ліфт. Вам доведеться, щонайменше, два рази спускатися з нею по щаблях, а потім підніматися наверх за шасі. Пластикові та каркасні люльки важать в межах 4,5-6,5 кілограмів, але при цьому варто враховувати і вагу дитини, яка буде в ній перебувати. Якщо ви знаходитесь в такій скрутній ситуації, то вам якнайкраще підійде легка коляска-трансформер з тканинною люлькою з жорстким дном, її вага варіюється в межах всього 1,5 кілограмів. Тканинні люльки у добросовісних виробників оснащені міцними і зручними ручками, які суттєво допомагають при перенесенні.

Типи кріплення люльки до рами коляски

Сучасні виробники колясок відмінно продумали цей процес, у хорошої коляски люлька стикується до шасі швидко, просто і дуже надійно.

Коляски-трансформери, які оснащені м'якими тканинними люльками, дозволяють їх розмістити всередині короба.

Деякі моделі універсальних колясок блочного типу оснащені сучасною системою швидкого кріплення, яка називається Easy Click, тут установка займає секунди, одне натискання - і люлька надійно і стійко закріплена. В інших моделях блокових колясок кріплення проводиться шляхом потрапляння кріпленнями в пази на шасі, це метод ненабагато складніше, але поступається за зручністю Easy Click.

Багато люльок сучасних колясок дозволяють регулювати висоту підголівника, піднімаючи дитину, щоб вона починала знайомитися з навколишнім незвіданим світом. Ця опція відмінно допоможе в період, коли дитина буде робити спроби сидіти самостійно, але ще буде малою для пересадки в прогулянковий блок. Найчастіше підголівник регулюється з внутрішньої частини люльки, але в елітних європейських моделях регулювання виконується важільцями зовні.

Деякі люльки навіть можуть заміняти колиску, вони з боків мають додаткові полози дугоподібно типу. Вони дозволяють качати колиску з дитиною, що дуже допомагає при зборах на прогулянку.

У дорогих моделях сучасних колясок є регульована система вентиляції, за допомогою якої можна регулювати температуру всередині люльки, в залежності від погоди на вулиці.

Деякі люльки дозволяють їх установку на заднє сидіння автомобіля, кріпляться вони за допомогою системи кріплень Isofix або штатними ременями безпеки.

Капюшон коляски

Капюшон сучасної коляски - це відмінний захист від сонця і дощу. Чим він глибше у коляски, тим краще і надійніше захист дитини від зовнішніх факторів. Варто звернути увагу на те, щоб фіксатори ребер жорсткості капюшона працювали безшумно - це допоможе не будити крихітку, що задрімала на прогулянці, в процесі регулювання. Наявність оглядового віконця в капюшоні - це необхідність, бажано віддавати перевагу моделям з UW фільтрами. Зверніть увагу, що деякі коляски мають один, а інші два капюшона, на кожному з модулів окремо.

Наявність вентиляційних відсіків капюшона також відіграє важливу роль, адже вони забезпечують доступ свіжого повітря, навіть коли він повністю опущений і накритий зверху дощовиком.

Вибір прогулянкового блоку

Вибираючи прогулянковий блок вашої майбутньої коляски, варто враховувати, що використовувати його ви будете досить тривалий час. Звертайте увагу при покупці на розмір сидіння блоку, воно має бути мінімум 82 сантиметра в довжину, а його ширина повинна бути більше 32 сантиметрів. Переконайтеся, що спинка сидіння регулюється по висоті, особливу увагу варто приділити наявності лежачого положення. Якщо спинка сидіння буде відкидною, то ваша дитина зможе чудово висипатися під час прогулянки.

Приділіть увагу і питанню безпеки, бажано, щоб модуль був оснащений п'ятиточковими ременями безпеки, ще буде дуже зручним наявність бампера безпеки. Сучасні системи фіксації малюка передбачають бажання маленьких непосид покинути коляску. Але до тих пір, поки вони не навчаться розстібати карабіни ременів, вони будуть сидіти так, як їх посадили батьки.

Обов'язково вибирайте модель з оглядовим віконцем на капюшоні, тоді ви завжди зможете одним очком наглядати за дитиною.

Типи зовнішніх тканин колясок

Дуже велика кількість тканинних частин сучасних колясок з екологічно поліефіру. Ця тканина водонепроникна, має відмінну теплоізоляцію, стійка до займання і технічних пошкоджень, чудово захищає від сонячних променів. Тканини, що імітують структуру натурального льону, використовують технологію добавки до волокон льону волокон поліефіру. Така тканина дуже міцна, еластична, довгий час не втрачає своїх первинних якостей. Тканини, що імітують бавовну, містять у своїй структурі волокна бавовни і поліефіру. Вони зберігають довговічність бавовни і теплоізоляційні властивості поліефіру.

Враховуючи всі нюанси, Ви без зусиль зможете вибрати для свого малюка саму зручну і безпечну модель коляски, а команда мережі магазинів Babypark (Бебіпарк) завжди готова здійснити вашу мрію!