Ніблер – знайомство зі світом яскравих смаків!

Кілька перших місяців життя маленька дитина задовольняється найголовнішими і корисними ласощами в його житті – материнським молоком. Однак ближче до піврічного віку приходить час для знайомства малюка з твердою їжею, яка в майбутньому стане основою його повсякденного раціону. Овочеві та фруктові пюре не тільки дарують дитині можливість познайомитися з новими приголомшливими смаками, а й дозволяють її шлунково-кишковому тракту адаптуватися до твердої «дорослої» їжі. Але, погодьтеся, іноді так хочеться, щоб улюблений малюк спробував фрукти або овочі в їх первозданному вигляді, без термічної або механічної обробки! До того ж, цілісінький шматочок яблука або моркви принесе дитячому організму набагато більше користі, ніж перетерте гомогенне пюре. Саме в цьому випадку прийде на допомогу сучасний гаджет – ніблер! Завдяки цьому пристосуванню дитина може насолоджуватися новими смаками, а батькам не доведеться переживати про те, що вона може вдавитися шматочком твердої їжі.

Правила вибору ніблера

Почнемо з того, що історія назви цього гаджета нагадує історію появи таких назв, як памперси і ксерокси. Сам пристрій називається фідером від англійського слова feeder, що переводиться, як «годівниця», «годувальник». Перші фідери в країнах СНД з'явилися кілька років тому, а фірма, яка їх поставляла на пострадянський ринок, носила назву Nibbler. З тих пір всі фідери і стали називати ніблерами.

Ниблер, фідер або фруттейкер, як його ще іноді називають, являє собою пристрій, що складається з рукоятки ергономічної форми, фіксуючого кільця і ​​сіточки для безпечного прийому їжі. Всередину сіточки, яка прикручується до рукоятки, вкладають шматочок фрукта або овочу, потім щільно прикручують фіксуюче кільце і пропонують малюкові. Дитина, у якої ще немає зубів, із задоволенням розминає їжу яснами і губками, насолоджуючись натуральним овочевим або фруктовим соком і найдрібнішими пюреподібними частинками. На даний момент в торговельній мережі представлені два різновиди цього гаджета. Вони відрізняються один від одного матеріалом, з якого виготовлена ​​сіточка. У першому випадку вона тканинна, в другому – силіконова. Рукоятка ніблера може бути круглою або у вигляді палички.

Який же варіант варто вибрати? Якщо говорити про ніблер з тканинними сіточками, то вони мають ряд переваг. По-перше, тканина має шорстку текстуру, тому відмінно масажує ясна дитини, які зудять при прорізуванні. По-друге, цей матеріал абсолютно безпечний, тому що виконаний з натуральної бавовни. Однак ця перевага одночасно є і недоліком. Справа в тому, що багато фруктів і овочів містять натуральні пігменти, які забарвлюють сіточку. Після чистки і навіть кип'ятіння домогтися первинного кольору тканини навряд чи вдасться. Крім того, тканинні сіточки мають обмежений термін експлуатації – використовувати їх можна не довше трьох місяців. Після цього необхідно замінити сіточку новою. На щастя, сьогодні це не проблема, так як сіточки продаються окремо. Та й випадки, коли діти користуються ніблером довше трьох місяців – швидше, виняток. Крім того, можна придбати сіточку будь-якого кольору, що дозволить вирішити проблему з її фарбуванням.

Ніблери з силіконовими сіточками хороші тим, що мити їх дуже просто. Досить видалити забруднення проточною водою і обробити сіточку окропом. Термін експлуатації сіточки необмежений, але користуватися таким ніблером при появі перших зубів не можна, тому що дитина може прогризти сіточку і вдавитися дрібним її шматочком. Незважаючи на цей недолік, багато мам віддають перевагу саме силіконовим сіточкам, вважаючи їх більш практичними. Набори змінних силіконових сіточок представлені в широкому асортименті.

Ніблер просто незамінний, якщо у крихітки почався процес прорізування зубчиків. Його ясна відмінно масажуються досить жорсткою сіточкою. Щоб підсилити ефект, можна охолодити шматочки їжі до мінімально прийнятної температури. Крім того, завдяки ніблеру у батьків з'явиться вільний час, адже дитина, зайнята захоплюючим заняттям, не відволікатиме від прибирання, приготування обіду або інших домашніх турбот. Однак не варто забувати про те, що залишати малюка наодинці з ніблером, незважаючи на всю його безпеку, заборонено!

Ласощі для малюка

Чим можна заповнювати сіточку ніблера? У далекому минулому наші бабусі пригощали наших маленьких батьків шматочком хліба, загорнувши його в марлю і зв'язавши вузликом. Сьогодні ж завдяки появі ніблера асортимент ласощів для малюків суттєво розширився. В сіточку можна класти і шматочки фруктів, і ягоди, і овочі, і відварне м'ясо, і печиво, і той же хліб. Загалом, все те, що можна давати дитині відповідного віку!

Якщо ви ще не знаєте, як користуватися ніблером, але стали володарем цього сучасного гаджета, пропонуємо ознайомитися з простими правилами його експлуатації. Насамперед слід обробити всі деталі гаджета, розібравши його на частини, вимивши з милом і обдавши окропом. Після цього в сіточку необхідно покласти продукти, а потім щільно прикрутити її до рукоятки. Можна помістити ніблер на кілька хвилин в холодильник, щоб продукт охолов і доставив яснам дитини максимум задоволення. Запропонуйте дитині взяти ніблер, зручно розмістивши його руку на рукоятці пристосування, а сіточку вкладіть йому в рот. Не мине й хвилини, як маленький дослідник зрозуміє, як користуватися цією диво-штуковиною! Після використання ніблер слід розібрати, ретельно промити і висушити всі його частини.

Правила безпеки

Ніблер є повністю безпечним пристосуванням, але тільки в тому випадку, якщо батьки дотримуються правил його використання. По-перше, залишати дитину без нагляду під час використання ніблера строго заборонено! По-друге, наявність будь-яких пошкоджень, відколів, тріщин і інших дефектів на гаджеті виключають можливість його експлуатації. Пошкоджені деталі обов'язково слід замінити! По-третє, ніблер не є альтернативою пустушки. Цей пристрій призначений для годування, а не для розваги дитини.

Якщо ви вирішили придбати це унікальне пристосування, команда мережі магазинів Babypark (Бебіпарк) готова запропонувати широкий асортимент ніблерів від різних виробників.