Вибираємо дитяче ліжечко і аксесуари

З появою в сім'ї маленького чоловічка зміни відбуваються у всьому. І не тільки у свідомості новоспечених батьків, але і в інтер'єрі. У будинку з'являється ще одна кімната, кожен елемент в якій повинен служити на благо вашого малюка. Велику частину часу новонароджений малюк буде проводити в дитячому ліжечку, тому до його вибору необхідно підходити з усією відповідальністю і скрупульозністю.

Один з головних критеріїв вибору ліжечка для крихітки – матеріал, з якого воно виготовлене. Цільне дерево, пресоване дерево, ДСП – вибір широкий. Краще рішення – дерево. Цей матеріал екологічний і гіпоалергенний. А вже у виборі порід дерева виробники не обмежують молодих батьків. Віддавайте перевагу дерев'яним ліжечкам, вся поверхня яких ідеально відполірована і покрита лаком. Таке покриття більш практичне і стійке, ніж фарба. А от вибір кольору – на ваш смак.

Звертайте особливу увагу на відстань між ламелями. Якщо вона перевищує вісім сантиметрів, то є небезпека того, що малюк може просунути між прутами голову. Крім того, бічні панелі ліжечка повинні бути рухливими, щоб ви могли в разі необхідності регулювати їх висоту. Погодьтеся в перші місяці після пологів нахилятися за дитиною досить важко. Якщо вже бічні панелі не опускаються, то вибирайте модель, в якій вони високі. Підростаюча дитина намагатиметься вибратися з ліжечка, а високі боковини повинні запобігти падінню. Якщо в такому ліжечку є кілька рівнів фіксації днища – це чудово!

Вирішили придбати ліжко – колиску? Будьте готові до того, що через півроку його треба буде змінити на звичайне ліжечко, адже підростаючий малюк в маленькій колисці вже поміщатися не буде. Але є у таких моделей і суттєві переваги. По-перше, заколисати дитину в колисці в рази легше. По-друге, полози оснащені коліщатками, тому ви зможете без праці пересувати ліжечко – колиску по кімнаті.

Але купівлею одного лише ліжечка питання з обладнанням спального місця для крихти не вирішується. Потрібен ще матрацик. Забудьте про пухові перини і поролонові підкладки! Такі матеріали завдають здоров'ю новонародженого малюка шкоду. Сьогодні у продажу є маса відмінних матрациків з наповнювачем з кокосових волокон, гречки, льону, мочала або повсті. Найкращий варіант – ортопедичний матрац з різними по складу шарами, але коштує він недешево. Що стосується наматрацника, то він повинен бути знімним, адже прати його доведеться частенько. Врахуйте, матрац повинен бути новим, чистим і ідеально відповідним за розміром ліжечка.

Не менш важливий і вибір ковдр, а їх в ідеалі знадобиться чотири. Рекомендуємо придбати їх заздалегідь, адже підлаштовуватися під холод чи спеку все одно доведеться. Отже, варто обзавестися стьоганим, вовняним, баєвим ковдрами і тонким пледом. Відмінне рішення – ковдри-трансформери, які можна перетворювати в спальні мішки. А ось подушка малюкові до трьох-чотирьох років взагалі не потрібна.

Знадобиться і два-три комплекти дитячої постільної білизни. Купуючи білизну, завжди звертайте увагу не тільки на склад тканини і розміри, але і на розріз на підодіяльнику. В цілях безпеки проріз повинен бути знизу або збоку, про не в центрі. Враховуйте, що яскраве забарвлення може втомлювати зір малятка і дратувати його.

Що стосується таких аксесуарів для дитячого ліжечка, як бампери і балдахіни, то ставлення до них спірне. Здавалося б, вони повинні захищати малюка, але є у них і недоліки. Бампер, наприклад, не дозволяє на відстані контролювати, що робить в ліжечку малюк, а балдахін, хоч і захищає від світла і протягів, погіршує циркуляцію повітря. Але треба віддати цим аксесуарам належне: вони перетворюють інтер'єр, роблячи з будь-якої кімнати дитячу.

Ну і, нарешті, іграшки. Для ліжок ідеально підходять підвісні мобілі. Вони й розвивають дитину, і розважають її.

Як бачите, не так вже й багато потрібно придбати для того, щоб малюк зростав в казковій, комфортній та безпечній атмосфері.