Сонячні ванни для дітей – здорові поради

Літо, сонце, море, пляж – ідеальне поєднання, але такий вид відпочинку для маленьких дітей є зоною екстриму. Плануючи відпочинок на березі водойми, батьки зобов'язані передбачити все, щоб «кращі друзі», якими називають повітря, сонце і воду, не перетворилися на ворогів, здатних негативно відбитися на здоров'ї дитини.

Перше, що цікавить розсудливих батьків, це вік, з якого малюкові можна перебувати на пляжі і купатися у водоймі. Фахівці не дають однозначної відповіді, адже все залежить від того, в якій місцевості планується відпочинок, який клімат для неї характерний, як довго малюк буде перебувати на пляжі. Прийом сонячних ванн під палючими сонячними променями, безумовно, маленьким дітям протипоказаний, як, втім, і їх батькам.

Кращий час для перебування на пляжі – до 10 години ранку і з 4 години після полудня. Але це не означає, що весь цей час дитина повинна знаходитися під впливом сонячних променів! Оптимальне рішення – відпочинок під покровом дерев або інших споруд, що створюють тінь. Знаходження під відкритим сонцем безпечно в тому випадку, якщо триває не більше 10 хвилин для новонароджених і не більше півгодини для дітей старшого віку. Важливо пам'ятати, що це правило поширюється не тільки на дітей, які вже самостійно освоюють пляж. Батькам новонароджених малюків і дітей до року не слід покладатися на коляску, як захист від спеки. Навіть найякісніші моделі, оснащені сонцезахисними капюшонами і сітчастими вставками, не гарантують відмінної вентиляції. Тепловий удар не менш небезпечний, ніж сонячні опіки!

Другий аспект – одяг для пляжного відпочинку. Звичайно ж, при згадці про море і теплий пісок виникають розчулючі образи голеньких малюків з рожевими сідничками і білявими кучерями, але відсутність пляжного одягу загрожує небезпечними для здоров'я наслідками. Так, контакт з піском і водою нерідко є причиною інфікування. Патогенні мікроорганізми легко проникають на слизові, а вода і прогріте повітря сприяють їх розмноженню. Ось чому наявність плавок – обов'язкова умова для малюків, які грають в піску або купаються у водоймі.

До слова, на пляж слід брати кілька пар плавок, щоб після контакту з водою дитину можна було переодягнути в сухі. Проблемою це не стане, тому що асортимент красивих дитячих плавок та купальників настільки широкий, що дитина з задоволенням буде їх носити. Але батькам слід пам'ятати про те, що пляжний одяг повинен бути якісним, зшитим з гіпоалергенних матеріалів, комфортним і швидко висихати. Якщо уникнути тривалого впливу ультрафіолету неможливо, дитині слід надіти футболку з довгим рукавом. У ній вона може і гратися в піску, і купатися у водоймі.

Не менш важливо подбати і про наявність головного убору. Малюкові, який проводить час на пляжі в колясці під захистом її капюшона, він не потрібен. Якщо ж батьки виносять його на руках під прямі сонячні промені, необхідно захистити голову. Кращий вибір в цьому випадку – бавовняна косиночка. Діти старшого віку можуть самостійно вибирати вид головного убору. Це може бути панамка, кепка, капелюшок, бейсболка або бандана. Краще рішення – головний убір з козирком. У цьому випадку буде захищена не тільки голова, але і шкіра обличчя, на якій надлишок сонячних променів позначається в першу чергу. Вибір якісних дитячих головних уборів сьогодні досить широкий, тому маленькі модники залишаться задоволеними!

Що стосується взуття, то воно повинне не тільки захищати ніжну шкіру стоп від камінчиків, гострих ракушок або сміття, але і надійно фіксуватися на нозі. Від шльопанців краще відмовитися, так як ризик травми досить великий. Гумові литі сандалі з ремінцем-фіксатором на п'яті і закритим носком, практичні легкі сандалі з міцними застібками – подбайте про те, щоб дитині, яка активно відпочиває на пляжі, було комфортно і безпечно.

Обов'язкова умова для безпечного пляжного відпочинку – обробка шкіри малюка сонцезахисним засобом. Асортимент цієї продукції сьогодні представлений кремами, спреями, лосьйонами і маслами. Віддавати перевагу рекомендується водостійким засобам. Оптимальний рівень UV-захисту в них не повинен бути менше +40, а для обробки шкіри новонароджених малюків і дітей до року варто використовувати засоби з фактором +50. Наносити їх слід за 15 хвилин до виходу на пляж, а після водних процедур – оновлювати. Якщо дитина не купається, а грається, то обробку шкіри необхідно здійснювати кожні дві години.

Важливо! Крім головного убору, сонцезахисних кремів і одягу, необхідно частіше пропонувати дитині попити води. Соки, газовані солодкі напої, чай, компоти для цієї мети не підходять. Якщо вжиті заходи виявилися неефективними, і дитина відчуває слабкість, її нудить або болить голова, на шкірі з'явилися почервоніння, то відразу ж помістіть її в тінь, охолодіть за допомогою мокрого рушника шию, голову і викличте лікаря. Імовірність теплового удару занадто велика!

Дотримання цих простих правил допоможе зміцнити імунітет дитини і убезпечить її від опіків, теплового удару і інфекцій.